• Wpisów: 179
  • Średnio co: 15 dni
  • Ostatni wpis: 259 dni temu, 19:20
  • Licznik odwiedzin: 28 426 / 2782 dni
 
klimatyzatorek
 
Arecki1: Czuję się tym samym raźniej widząc ciekawych i bliskich argumentami sojuszników. Warto jednakże ciągle podkreślać, że Ukraina jest kolejnym etapem w sekwencji wojen i krwawych podbojów świata, których końcowy etap stanowią Irak, Afganistan, Libia, Syria i Serbia. Etap realizowany na Ukrainie wynika z agresywnej doktryny krwawego Zbiga, której nikt nie chce tutaj przypominać. Chodzi o podbój i bałkanizację Rosji z równoczesnym otwarciem drogi do bogatych zasobów Azji. Gdyby nie reakcja Putina, na Krymie mielibyśmy wielka bazę militarną NATO, podobną do BondSteel w Kosowie, szachującą Bliski Wschód i Azję. Putin ich ubiegł, jest bardziej od nich inteligentny i sprytny, pokazał gest polskiego sportowca i dlatego są tak na niego wściekli. Gotowi nawet zestrzeliwać samoloty pełne ludzi. A do “mag” w tej sprawie nie dotrą żadne logiczne argumenty. Ona wie, że Putin to krwawy satrapa, podobny do Hitlera, a Rosja to imperium. Biedna ofiara propagandy. Ja proponuję czytać red. Giedroycia,który wielokrotnie próbował(bez skutku, PRL odmawiał) załatwić ludowej ojczyźnie pieniądze na modernizację przemysłu węglowego.Dla ludzi obeznanych z gospodarką nie powinno stanowić problemu oddzielenie inwestycji rozwojowych od propagandowych PRL u.Również polecam lekturę dziennika Stefana Kisielewskiego zaciekłego liberała i jawnego opozycjonisty wobec zainstalowanego w Polsce socjalizmu.Warto czytać i dowiedzieć się jak wyglądał awans społeczny w Polsce po 1945 roku.W tym dzienniku zobaczymy również Kościół Katolicki taki jaki jest dzisiaj w pełnej krasie, budowany przez “prymasa tysiąclecia” i popierany przez Kisiela.Chyba dyskutanci nie zdają sobie sprawy z jakiej biedy i zacofania wydobyła się wieś w latach siedemdziesiątych.Oczywiście można było inaczej,ale zaklęciami nie cofniemy historii i władzy z Lublina nie zmienimy,bo za późno.Kulawo,bo kulawo ale jednak Polska szła do przodu co nie znaczy,że nie zbankrutowała.Zresztą nie potrzeba jak widzimy tzw komunistów,jest wielu chętnych do zaorania ziemi po III Rzeczpospolitej.Pozdrawiam i życzę wszystkim,sobie również,porządnej książki o PRL u nie napisanej przez IPN.“Bardzo trafna obserwacja. Ja uprzednio dworowalem z Twojej propozycji odcięcia się od rosyjskiego cycka naftowego, jako opcji zupełnie nierealistycznej do zrealizowania w PL.”
Otóż już ekipa Gierka o tym myślała i rozpoczęła w Gdańsku budowę bazy przeładunku paliw płynnych. Baza została dokończona. Jej zdolność przeładunkowa wynosi w tej chwili około 30 mln ton paliw płynnych.
O ile dobrze pamiętam w budowie jest nowa baza.
Obie bazy będą mogły przyjmować tankowce największe, jakie są w stanie przepłynąć przez Cieśniny Duńskie na Bałtyk (15,5 m zanurzenia, około 105 000 ton ładowności).
Zanosi się na to, że Rosjanie mogą zrezygnować z eksploatacji rurociągu ropy naftowej Przyjaźń i zaproponować dostarczanie tego surowca od siebie droga morską po Bałtyku.
Jeśli chodzi o gaz, to terminal na gaz skroplony w Świnoujściu ma być gotowy w połowie 2015 roku. Jego zdolność przeładunkowa, to 5,5 mln ton, z możliwością dalszej rozbudowy. Obecne krajowe zużycie gazu, to około 16 mld metrów sześciennych, z tego krajowe wydobycie, to 4,5 mld m3. Zbiorniki na zapasy gazu również są.

Nie możesz dodać komentarza.