• Wpisów: 179
  • Średnio co: 15 dni
  • Ostatni wpis: 259 dni temu, 19:20
  • Licznik odwiedzin: 28 426 / 2782 dni
 
klimatyzatorek
 
Arecki1: „Tylko jedna uwaga, wara od tego sukcesu polskim politykom! Ten medal, zarówno jak sukcesy Stocha i Kowalczyk, nie został zdobyty dzięki, ale wbrew wam. W opozycji do waszych upartych starań, by polski sport sprowadzić na dno piekiełka związków i działaczy, pozorowanych działań, braku finansowania i jakiegokolwiek pomysłu.
Warto podkreślić, że mistrzem olimpijskim został dziś zawodnik, który na co dzień jest zmuszony do trenowania w warunkach wręcz spartańskich, a w Polsce nie ma jednego obiektu, zadaszonego toru, który spełniałby choć minimalne wymagania zawodowych panczenistów (ktoś szykuje podobno olimpiadę w Krakowie, tak?). Sam Bródka treningi musi godzić z codzienną pracą… strażaka. W Łowiczu, gdzie ma swój zawodowy etat, muszą koledzy być z niego naprawdę dumni.
Jak my wszyscy zresztą. Miejmy tylko nadzieję, że ten ogromny sukces będzie inspiracją i motywacją do zmian w polskim sporcie, nie przykrywką do jego żenującego stanu. Złoto Bródka zawdzięcza przede wszystkim swej ciężkiej pracy, szczerze mu dziękując życzę, by dzisiejsze spełnienie sportowych marzeń odmieniło całe jego życie. Brawo!…”Ależ ona się co rusz zaczyna! Budzi się purysta-misiu, powie to, co mu akurat w duszy gra i idzie dalej spać, zamiast się przespacerować po języku, popatrzeć. Kiedyś taką jednorazową akcję przeprowadzili w „Polityce” panowie Szostkiewicz i Ostrowski. W większości wypadków mieli rację, ale skrytykowali konstrukcję „wysłać esemesa” i tu się, podobnie jak Ty, potknęli. Zwyczajem przebudzonych purystów pomieszali bowiem materie. Przykładanie rygorów języka wzorcowego do języka potocznego to nakręcanie francuskim kluczem lub szwedem szwajcarskiego zegarka. Konstrukcja „wysłać mejla, esemesa” nie wzięła się z sufitu. Rzuć uprzejmie okiem: „postawić kielicha” obok „postawić kielich” (zupełnie inne znaczenie), „uchylić okna, nieba, rąbka tajemnicy” obok „uchylić wyrok”, „wygrać seta” (w relacji na żywo) obok „wygrać set” (w relacji pisanej), „pożyczyć soli, cukru, stówaka, tysiaka, dziesiątaka” obok „pożyczyć książkę”, „wypić kawy” obok „wypić kawę” (Kto mi wypił kawę?!), „uchylić kapelusza, okna, rąbka tajemnicy” obok „uchylić wyrok”, „dać – przepraszam – dupy” obok „dać dupę”(tata z pasem do psotnego dzieciaka: „Daj dupę!”. Pierw język służy człowiekowi, dopiero w drugiej kolejności człowiek – językowi, a język mówiony, zwany też „potocznym” jest praźródłem wyższych form językowej komunikacji. klimatyzacje.blog.com/
klima.bblog.pl
Kilka dni temu „na plecy” Kowalczyk niepostrzeżenie wskoczył Miller, Tusk zarezerwował sobie góralskiego pewniaka, a tu proszę, śmignął jeszcze Bródka. Kurdebele, nikt się tego złota nie spodziewał. Cholera! A mógł go obstawić Palikot.
Wstydu chłopcy nie mają! Tusk odwiedził Szkołę Mistrzostwa Sportowego, która wychowała m.in. Kowalczyk i Stocha udając, że nic nie wie o dramatycznej sytuacji placówki. Urocza pani Barbara Solańska od lat błaga o wsparcie dla szkoły, niemal żebrze, by utrzymać ją przy życiu. Szkoła nie ma sali gimnastycznej, uczniowie nie mogą korzystać z obiektów COSu, a już szczytem wszystkiego jest fakt, że skoczkowie trenują w SZCZYRKU, mając pod nosem Wielką Krokiew. Pana Premiera jednak do tej pory nie bardzo to zajmowało, choć nie raz bezpośrednio zwracano się do niego w tej sprawie.
Bóg świeci, że przyszły Igrzyska. To idealny moment by podpiąć się pod cudze osiągnięcia, a politycy potrafią to robić, jak nikt inny. Są mistrzami stwarzania wrażenia, że sukces naszych sportowców to ICH sukces. W tej dyscyplinie macie Panowie niekwestionowane złoto!
Bródka tymczasem przyznał, że sam, w Internecie, zbierał pieniądze na odżywki, niezbędne do tego, żeby odpowiednio przygotować się do zawodów. Nie wiedzieć czemu kombinezony Kowalczyk i naszych skoczków dosłownie oblepione są logami sponsorów, bez wsparcia których, zawodnicy mogliby skoczyć co najwyżej na piwo, do pobliskiej budki. Ale co tam. Ogłupiały Igrzyskami naród na razie nie będzie domagał się chleba. Chociaż…
eusiowa.co.nf/
1klimatyzator.blox.pl
wenti.eu.pn/
Ty nie narzekaj! Ty się ciesz, że nasi w tak fantastycznej formie!
Nie jestem entuzjastką wszelakich masowych widowisk, w tym sportowych, ale bardzo się cieszę sukcesami „naszych”, choć z tymi sukcesami nie mam nic wspólnego, ja tylko mieszkam w tym samym kraju i cieszę się z każdego sukcesu jego obywateli.
Równie szczerze cieszy mnie grafen, czy też niebieski laser.
Podziwiam i szanuje zarówno wielkich sportowców, jak i wielkich wynalazców.
1klimatyzacja.blogspot.com/
amilk.zz.mu/
Ja życzyłabym sobie, żeby opłacany z moich podatków urzędnik państwowy, jakim jest Premier, siedział w Warszawie i zajmował się tym, za co mu płacę, czyli wyciąganiem mojego kraju z ekonomicznej zapaści. Życzyłabym sobie, żeby świętował sukcesy naszych sportowców między spotkaniami dotyczącymi poprawy bytu Polaków. Chcieć nie znaczy jednak mieć. Premier wcale nie zamierza szybko wracać do obowiązków. Jutro pojawi się u ratowników TOPR, w końcu nie ma to jak ogrzać się w blasku rycerzy błękitnego krzyża. Ciekawe, czy podobnie jak Kwaśniewski, wbije się w toprowski polarek, by choć raz poczuć się prawdziwym bohaterem…”
xc122.besaba.com/xp
eus.wink.ws/salon/
A ty jak zwykle – u was Murzynów biją (a propos parodii przemówienia Prezesa, która okazała się prorocza, o co zresztą nie było trudno).
Co ma do tego Tusk? Podśmiechujki, znacznie ostrzejsze z premiera są na porządku dziennym nie tylko w mediach prawackich, które walą w niego jak w bęben. Nigdy jakoś „niepokorni” i „polskojęzyczni” nie ośmielają się robić sobie jaj z Prezesa.
I jak zwykle wszystko według ciebie dzieje się źle, a nawet gorzej. To a propos twojego idiotycznego czepiania się złotego medalisty Bródki i jego otoczenia.
Dlaczego człowieku wypełniony żółcią nie potrafisz się cieszyć sukcesami polskich olimpijczyków jak twoi ziomale w kraju? Nawet te złote krążki są dla ciebie pretekstem do przywalenia rządowi.
A gdyby ten rząd był „po twojej myśli” a sukcesy te same, też byś jojczył?
Weź waść coś „na spokojność”, to może słoneczko ci zaświeci i czarna chmura opadnie z twojego zatroskanego o ojczyznę czoła.
wx105.loomhost.com/red/
71a.keed.pl
klimat.fulba.com/
A ta pani góralka, której nie podoba się to, że Tusk na parę godzin, które powinien poświecić na ratowanie kraju, pojechał do Zębu, na pewno nie miałaby nic przeciwko temu, gdyby w analogicznej sytuacji odwiedził Ząb prezes ze swoją świtą.
Przecież wiadomo, że Podhale to matecznik kaczyzmu.
Wyłuskałeś pracowicie jedną wypowiedź po swojej myśli i cieszysz się jak dziecko z nowej łopatki, którą możesz walnąć nielubianego bachora w piaskownicy.
klimatyzacjawarszawa.wordpress.com/
klimatyzuje.blox.pl
went.pixub.com/
Nie rozumiał tego nieżyjący już pewien świetny polonista i pisarz, który nazwał „ciemniakami” ludzi posługujących się nazwą „taryfa” w znaczeniu „taksówka”. Nie zgodził się, kiedy mu wytknąłem, tak samo jak Tobie, stosowanie wysokich wzorcowych rygorów do pospolitej materii. Tłumaczył, że taryfa to cennik, a nie można jeździć cennikiem. Nie docierało do niego moje mówienie o przenoszeniu, zwężaniu, rozszerzaniu znaczeń, o wieloznaczności wyrazów. I już nie dotrze.

Nie możesz dodać komentarza.