• Wpisów: 179
  • Średnio co: 15 dni
  • Ostatni wpis: 182 dni temu, 19:20
  • Licznik odwiedzin: 28 104 / 2704 dni
 
klimatyzatorek
 
Arecki1: Jeśli politycy i akolici etosowo-styropianowego pojmowania historii – Kurtyki, Gowiny, Gosiewskie, Karpiniuki, Mularczyki, M.Kamińśkie (ten od CBA, ale „spocony europoseł” analogicznego nazwiska i imienia to też tego samego „chowu” persona) & const. mówią cały czas o „kacie” i „ofierze”w kontekście „grubej kreski” T.Mazowieckiego i procesu przemian w Polsce po ’89 r. (a są to w zdecydowanej większości „oszołomy” kato-nacjonalistyczno-klerykalno-prawicowe) to warto im przypomnieć jeden fakt: osoba kanonizowana w Kk to bezwzględny wzór osobowy, model cnót heroicznych i droga postępowania dla wierzącego katolika – bez względu na jego „backgroundy” (papież na podstawie ustaw o dogmacie o nieomylności Następcy św.Piotra od Vaticanum I decyduje w tych sprawach „a’priori” – czyli: czy mógłby uświęcić potępionego ?) . Św.kard.Robert Bellarmin to inkwizytor który skazał onegdaj na stos G.Bruno (do dziś dnia nie rehabilitowanego), inwigilował, prześladował, zmusił do odwołania swoich osiągnięć naukowych G.Galilei….Czy tu nie zachodzi klasyczny przykład – odnoszony do niby-post-komunistycznych beneficjentów (sic !) III RP – kata/ofiary ? I gdy „ofiara” jest nadal potępiona (G.Bruno) to „kat” jest świętym, wzorem osobowym, drogą „człowieka” Kościoła w XXI wieku…..
O o.M.Kolbe i jego wstydliwym „antysemickim” (w Niepokalanowie) i anty-azjatyckim – czyli w zasadzie kolonialnym – (w Japonii) epizodzie nie będę przez grzeczność wspominał….
-”jacusse” media „in gremio” – jak to uczyniła prof.E.Łętowska w ostatnim „gdańskim areopagu” zarzucając Pani Redaktor Waszemu środowisku dziennikarskiemu wydawanie apriorycznych wyroków przed stanowiskiem sądu w przedmiotowych sprawach, naciski z jednej strony na sądy czy Trybunał Konstytucyjne (np. w sprawie emerytur b.funkcjonariuszy spec.służb PRL) a z drugiej „urabianie” opinii publicznej pod określony „fakt medialny”(POPULIZM – to jest właśnie POPULIZM !) i przerost ponad miarę tzw. 4-tej władzy.
To jest haniebne i przeciwne pozytywnemu zadaniu mediów „do wolności”, „do obywatelstwa”, „do wspólnotowości” i uczenia „ludu” poszanowania prawa.
„Kadetty”, „Bobole”, „ajw- y”, „Sławomirskie” & comp. (przywołuję „nicki” nie ad personam ale in gremio) – powagi i dystansu do idei które Was i Wasze środowiska inspirują.
Nie oczekuję odpowiedzi i polemik z tej właśnie strony. „Fuck” dla tych ślepych idei i postaw
amilk.bblog.pl/
www.separatory.8log.pl
A propos komisji hazardowej – obejrzałem sobie w TVN24 zwarcie byłego ministra zdrowia, pana o szeleszczącej wymowie, dr Marka Balickiego, z obecną panią minister zdrowia dr Ewą Kopacz w sprawie zakupu nie do końca przetestowanych szczepionek przeciwko grypie i z przyjemnością odnotowałem, że pani Ewa Kopacz, mimo ogromnego przemęczenia walką z wiatrakami, zagoniła ujmująco szeleszczącego pana byłego ministra w kozi róg. A za uszami brzęczało mi, że ta kobieta wykazała ogromną odwagę w zwarciu z grypowym lobby, którego pan były minister okazał się wręcz nieprzemakalnym na argumenty orędownikiem. Na pytanie, czy gotów się zaszczepić na oczach widzów nie do końca przetestowaną szczepioneczką przeciwko świńskiej grypie, szybciutko zrejterował, tłumacząc się wymogami higieny, których w studio TVN24 by nie doznał. Czym wzbudził we mnie uśmiech politowania. Bo skoro szczepionka – jego zdaniem – nieszkodliwa, a strzykawka jednorazówka, której mógłby osobiście użyć, a nie korzystać z pomocy zawodowej pielęgniarki, to czymże ów pan doktor medycyny, były minister, Marek Balicki pan, ryzykował? Omdleniem podczas samozaszczepienia się? Mówiąc szczerze, żywię coraz większy podziw dla pani Ewy Kopacz. Pokazała się z jak najbardziej profesjonalnej strony, optując za umową, w której producenci szczepionek wezmą na siebie odpowiedzialność za ich skutki uboczne. Okazała się odporna na owczy pęd, któremu uległa większość świata, biorąc za prawdę panikę wywołaną przez lobby producentów leków.
jajacko.keed.pl/
klimaty.fwl.pl/verso/
powodu miałkości treści i oportunizmu w nich zawartych. Zaciekawił mnie jednakże frapujący tytuł we wczorajszej GW pt. „Łapaj złodzieja”. Już myślałem, że to kolejne złodziejstwo wykryte w PO lub PiSie, a to o emeryturach, czyli jak powiadają o jednej z czterech wielkich reform Buzka, które odmieniły życie Polakom. Po dziesięciu latach sukcesów i wzorcowych przykładów rozsiewanych wśród zazdrosnych o jej znaczenie sąsiadów, nagle okazuje się dla Żakowskiego, że to gigantyczne oszustwo na skalę niespotykaną w Europie. Oszukano w sposób cyniczny i kłamliwy miliony Polaków, puszczając ich z torbami i dając dorobić się fortun złodziejskim prywatnym funduszom. Żakowski pisze; „OFE zaczęły działalność od gigantycznego oszustwa mamiąc przyszłych emerytów wizją starości spędzanej w pięciogwiazdkowych hotelach pod palmami.” I dalej Żakowski; „Problem polega na tym,że oczywiście konieczną reforme przeprowadzono w sposób przynoszący maksymalne korzyści towarzystwom a minimum korzyści przyszłym emerytom.” Resztę przeczytacie w linku. Nasuwa się pytanie gdzie Żakowski był przez 10 lat , gdzie była POLITYKA i jej sławni redaktorzy. Niektórzy jak wiemy zajmowali się ściganiem Napieralskiego, inni aferami i duperelami i nie straszny im był los milionów. Wierzyli jak wielu propagandzistów w niewidzialną rękę. I tak to Żakowski mądry jak zwykle po szkodzie.
klimaty.fwl.pl/kraj/
22c.wink.ws/
A na nasuwajace sie pytanie najlepiej odpowiedziec sobie siegajac do publikacji sprzed 10 lat.
Jakos mgliscie kojarze, ze red. Solska byla reformy entuzjasta, kto inny zas chwalil Borowskiego za odwage.
Generalnie – im blizej dnia dzisiejszego tym bardziej krytyczne oceny, co zreszta nie dziwi.
A co do madrego po szkodzie, prosze przypomniec sobie piesn o spustoszeniu Podola:
Cieszy mię ten rym: Polak mądry po szkodzie:
lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
nową przypowieść Polak sobie kupi,
że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
www.plotek.pl/blogi/amilk
widokow.blogspot.com/
A ex.premier BUZEK zadowolny!!! ,a nie tak dawno w radio TOKFM Pani Kolenda -Zalewska broniła jak LWICA porzadności i zasług tamtych reform m.in tej Emerytalnej .Kilka dni temu prof Góra w TOKFM na moj gust mataczyl i platał sie z zeznaniach o swoim „potomku „.
Przypominam ,ze AWS kazala zlikwidowac o rok za wczesnie funkcjonujacy system informatyczny mimo ,iz bylo wiadomo ,ze firma R.Krauzego PROKOM zgodnie z umowa dopiero rok pozniej bedzie mogla wdrozyc nowy System .Potem usilowano scigac informatykow Prokomu ale bez sensu, bo bezpodstawnie /KTO JESZCZE DZIS PAMIETA ?!
W Polsce okresu AWS i POPiS nie ma porzadnych projektow ,nawet dzis minister Sikorski wzywał do rozwalenia Pałacu KiN w Warszawie na wzór osiągnięcia Berlińczyków z ich MUREM ,zirtytowany kolejnym glupstwem ministra naskrobałem kilka zdan na blogu pana
toseparator.wordpress.com/
www.separatory.firmowo.net

Nie możesz dodać komentarza.