• Wpisów: 179
  • Średnio co: 15 dni
  • Ostatni wpis: 299 dni temu, 19:20
  • Licznik odwiedzin: 28 545 / 2822 dni
 
klimatyzatorek
 
Arecki1: My ,tu w Polsce gotujemy jeziora by zamieniać wodę w PARĘ i …Dymac i dymać niech wielki gwizd rozlega sie po nadwislanskiej krainie !!!,do czasu puki powstanie kolejny pomysł na NIC NIEROBIENIE . Wtedy pomyślimy o nowym ważnym zadniu dla politykow i chętnych gotowych do dalszej bezmyślnej roboty pracownikow mediów.
Członkostwo Polski w UE a wczesniej w NATO w szybkim tempie zdemoralizowało polskie elity a Inicjatywa tego lenistwa leży po stronie PiS i Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, PO i SLD nie maja odwagi na Cesarskie cięcie i ta bezterminowa ciąża trwa .
Natomiast dziś w Berlinie Angela Merkel martwi się ,że po 20 latach pozostało jeszcze wiele do zaprojektowania i wykonania, by b.RFN i b.NRD stały się jednym organizmem BRD .Pisze ten krótki wpis słuchając niemieckiego radia – wspominiki historyczne ale muzyka dominujaca .Pewny jestem ,że nie pojawi sie dziś ani jutro żaden PATRIOTA Niemiecki który zaatakowałby kanclerz Niemiec za brak Rewolucyjnej czujnosci w ten czwartkowy wieczór 20 lat temu ,kiedy rozpoczęto rozwalanie MURU ,a ONA po prostu poszła do Sauny z koleżanką, bo taki był jej ówczesny zwyczajowy program czwartku . że komisja śledcza jest zbędna.Mamy do czynienia z czwartą komisją śledczą w tym parlamencie. Jak tak dalej pójdzie to niedługo zabraknie posłów do pracy w normalnych komisjach.Ale cóz opozycja i większość mediów chce widowiska to będzie je miało.Najbardziej z powstania komisji powinni się ucieszyć panowie ze „Szkła Kontaktowego” i Szymon Majewski.Napewno materiałów im nie zabraknie.Inną sprawą jest to,że tak zwane poważne programy informacyjne czy publicystyczne coraz częściej przypominają wyżej wymienione programy satyryczne.Nie zaskoczył mnie sondaż w „Rzeczpospolitej” z którego wynika ze ponad 70% spoleczeństwa chce konfrontacji Tusk-Kamiński.Ludzie kochają takie show.Gdyby zapytać ludzi czy chcą obejrzeć walkę bokserską Tusk-Kamiński pewnie za tym byłoby 90% społeczenstwa.W czasie rewolucji francuskiej większość mieszkańców Paryża przychodziła obejrzeć jak obinają głowy gilotyną.To typowy syndrom gawiedzi.Uważam też,że media szybko znudzą się komisją śledczą i znajdą sobie nowa „aferę”.
Chciałbym jeszcze podjąć sprawę „jednego okienka”.Kilka dni temu otwieralem działalnosc gospodarczą.Wszystko trwało ok. 2-3 godzin. Załatwilem sprawe bez problemów w urzedzie miasta.Tak naprawde są to 4 okienka(urząd miasta,urząd ststystyczny, zus i urzad skarbowy) ale umieszczone na jednym piętrze.Podjąlem ten temat bo ciągle słyszę że „jedno okienko” nie działa,że otwieranie działalności trwa kilka miesiecy i tak dalej.Być może w niektórych miastach lub gminach urzędy rzeczywiście źle działają.Ale to nie znaczy że można w ten sposób uogólniać sprawe.W ogóle irytuje mnie takie uogólnianie w mediach,że jeśli źle działa 20% lub 30% urzedów to pisze się że wszystkie urzędy działają beznadziejne.A ten chwalony przeze mnie urzad miasta to-Kraków-Podgórze.
went.yzi.me
klik.wink.ws/
Bardzo dobrze, ze rzad nie wyrzuca milionow zlotych w bloto kupujac nieprzetestowana do konca szczepionke.
Pisalem o tym kilka (moze kilkanascie) artykulow temu. Wtedy stanowisko rzadu bylo takie, ze nalezy jednak szczepionke kupic. Nie wiem, czy to min. finansow wymusil zmiane stanowiska – ale dobrze sie stalo.
W tym wszystkim szalenie irytujaca jest argumentacja.
Jedna strona probuje wywolac panike. Druga zamiast uspokoic dyskusje zaczyna opowiadac cos o smierci 4 osob w Szwecji.
Obywatel jest zalewany emocjami – rzetelnej informacji, jak zwykle, brakuje.
1. Czary mary nad naszymi emeryturami.
Osobiscie mam nadzieje (choc niewielka tylko), ze w ostatecznym rachunku skutek tego bedzie jeden:
Zamiast OFE moglyby powstac jakies konta emerytalne, ktorymi sami zainteresowani mogliby zarzadzac. W razie braku zainteresowania ze strony przyszlych emerytow – automatycznie pieniadze inwestowane by byly np. w obligacje. Otoz jestem swiecie przekonanay, ze tak samo ja, jak i wielu wielu innych obywateli zdecydowanie lepiej bylbym w stanie swoja przyszla emerytura zarzadzac niz OFE, a nawet jesli nie – pretensje moglbym miec tylko do siebie.
Dlatego, mimo plynacego zewszad oburzenia, ze oto PO zawraca reforme emerytalna, ze majstrowanie przy niej teraz otwiera furtke do dalszego majstrowania w przyszlosci – osmielam sie miec nadzieje, ze tak sie stanie z dobrym, dla nas skutkiem. Aczkolwiek – podkreslam – nadzieja, ze nowe rozwiazania okaza sie dobre jest niewielka – gdy patrze na nasza polityke. Ale jest.
klimatyzacja.blog.de/
klimatyzatorek1.blogspot.com/
www.klimatyzatorek.zafriko.pl/
Niestety mamy powtórkę z rozrywki, przesłuchania, porażająca wiedza, która już dawno temu poraziła posła Wassermana, dziw bierze,że jeszcze funkcjonuje w polityce, domniemanie popełnienia przestępstwa itd.
Rodzi sie pytanie, gdzie w tym wszystkim jest interes społeczny czyli dojście do prawdy.Niestety obecnie przebywa na wczasach,a to co zafundują nam posłowie to będzie taki cyrk, albo teatr jak kto woli.
Pis już sprawe rozwiązał, winnym jest Donald Tusk i to jest jego afera, a udział w niej Chlebowskiego i Drzewieckiego ma drugorzędne znaczenie dla tego ugrupowania. Ofiarą do odstrzelenia jest potencjalny kontrkandydat Lecha Kaczyńskiego i dlatego trzeba Go tak wyborcom obrzydzić.
Bardzo dobrze,że porusza Pani kwestię słowa „afera”. Czy w ostatnich latach nie doszło już do zdeprecjonowania tego słowa, posługując się nomenklaturą Pisu można stwierdzić, że wszystkie poprzednie to były aferki, afereczki.
Rodzi sie kolejna kwestia, jak w tym wszystkim odnajdzie sie SLD, bo dzisiaj można zaobserwować rosnące problemy dla tego ugrupowania, staje sie taką przystawka Pis-u, zasadniczo nie rozróżniając się od tego ugrupowania, czasami przebijając w idiotycznych pomysłach.
O los Psl-u jestem spokojny, bo obserwując to ugrupowanie można stwierdzić, że będzie grało na dwie bramki, porównujac z piłką nożna.
Czeka nas bardzo interesujący okres,który pokaże nam co może nas czekać w przyszłości.
arkaszka.bloblo.pl/
klimatyzacja.salon24.pl
klimatyzatorek.wordpressy.pl/
W stwierdzeniu, że komisja niczego nie wyjaśni, ale jest potrzebna tylko pozornie jest sprzeczność. Komisja jest potrzebna z powodów czysto taktycznych. I to bardziej PO niż opozycji, która chyba musi być mocno zdesperowana naiwnie wierząc, że powtórzy się sytuacja z komisji rywinowskiej i dojdzie do zniszczenia partii rządzącej. Być może głupota polityków sięgnęła już takiego poziomu, że wierzą, że im więcej komisji powołają to w końcu znajdzie się taka, która temu rządowi zaszkodzi. A jak rośnie ilość to zazwyczaj spada jakość. Z drugiej strony co opozycja ma robić? Przecież jak nie powoła komisji to może zostać oskarżona o „nicnierobienie” a tak przynajmniej stwarza pozory.
Po pierwsze komisja jest potrzebna by pozbawić opozycję łatwego argumentu, że PO (i PSL) unikają „wyjaśnienia” sprawy. Wiadomo przecież, że domniemanie niewinności nie obowiązuje w polskiej polityce, funkcjonuje za to domniemanie winy, więc komisja jest dobrym pomysłem by pokazać, że się o swoją niewinność walczy. Śledztwom prokuratorskim i tak nikt nie uwierzy, bo przecież prokuratura podlega rządowi (a i niezawisłość sądów niektórym politykom opozycji wielokrotnie zdarzało się kwestionować).
Po drugie jest potrzebna by w sprawie dość banalnej i prawdopodobnie nie obciążającej zbyt mocno rządu (na pewno nie teraz, gdy usunięto już i Drzewieckiego i Chlebowskiego) skanalizować agresję opozycji. A niech sobie krzyczą na komisji, która przecież niczego złego (gorszego niż ujawnił Kamiński) nie znajdzie. PO w ten sposób ustawia sobie dyskurs publiczny w miejscu, które jest dla niej wygodne i bezpieczne, łatwo się bronić, niewiele opozycja może krzywdy wyrządzić.
No i po trzecie, komisja może okazać się wcale nie taka wygodna dla opozycji jeśli w trakcie jej obrad okaże się, że z procesem legislacyjnym problem miały też rządy PiS i SLD. Jak opozycja za bardzo będzie podskakiwała to się w na komisji przyciśnie Kamińskiego, Gilowską, Gosiewskiego, może nawet samego Jarosława Kaczyńskiego (a może i o Prezydenta się zahaczy – pamiętamy jak gimnastyka Kwaśniewskiego by się przed komisja nie stawić wpływała na jego wizerunek).

Nie możesz dodać komentarza.